Aranżacja balkonu. Jakie kwiaty możemy hodować na niewielkiej przestrzeni?

0
1593
meble meblomak opinie producent mebli 5
meble meblomak opinie producent mebli 5

Mieszkanie w mieście, w bloku, to wiele udogodnień i korzyści związanych z lokalizacją. Duży wybór punktów handlowo usługowych, sprawna komunikacja, wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu… Niestety nie można mieć wszystkiego, a jedną z rzeczy, których brakuje nam w dużych aglomeracjach jest  np. ogródek.

Problem ten można jednak rozwiązać kupując mieszkanie z balkonem, który przy odpowiedniej aranżacji  stanie się zielonym, żyjącym miejscem wypoczynku i namiastką przydomowego ogrodu.

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto pomyśleć jakie rośliny będą dobrze czuły się na naszych balkonach, tak żebyśmy mogli cieszyć się bujnym i zielonym ogródkiem.

Dobrym pomysłem są m.in.:

  • Pelargonie – piękne kwiaty  o niesamowitych kształtach i kolorach, które idealnie nadają się do doniczek i skrzynek. Należy jednak pamiętać, że lubią dużo słońca i wody,
  • Surfinie – to także rośliny balkonowe o bujnym ukwieceniu w różnych barwach. Warto stosować przy nich nawóz i nie zapominać o podlewaniu- szczególnie w gorące dni,
  • Niecierpki – idealne rośliny na balkon lub parapet. Potrzebują optymalnego nasłonecznienia i nawodnienia, a zimą możemy przenieść je do domu,
  • Zioła – na balkonie oprócz kwiatów możemy posadzić różnego rodzaju zioła i rośliny jadalne. Najpopularniejsze to np. mięta i bazylia. Obie rośliny pięknie pachną, a na zimę można je śmiało ususzyć i stosować jako herbatę lub przyprawę.

Przy odrobinie chęci i poświęconego czasu, zwykły balkon można zamienić z swoją prywatną oazę spokoju w centrum miasta. Z pewnością jest to świetny pomysł na wprowadzenie świeżości i życia w betonowe mury bloków, a codzienna pielęgnacja roślin pozwoli nam na relaks i ukojenie myśli po stresującym dniu.