Ciepły montaż okien dachowych z wykorzystaniem systemu VELUX

0
937
Okna dachowe VELUX GLL 64 drewno poliuretan BAT

Okna dachowe wysokiej jakości to zakup, który posłuży nam długie lata. Ich wybór należy więc dobrze przemyśleć. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nawet najlepsza stolarka okienna, nie spełni swoich funkcji kiedy nie będzie właściwie zamontowana.

Kiedy zależy nam na gwarancji długoterminowego korzystania z okien dachowych, musimy pomyśleć o ich odpowiednim, szczelnym i ciepłym montażu. Jak go wykonać? Najważniejsza zasada to prawidłowe ułożenie izolacji przeciwwilgociowej i cieplnej wokół ościeżnicy. 

Okna dachowe VELUX GLL BAT pomorskieTo fundamentalne zadanie, ponieważ najczęściej błędy podczas montażu, a nie same materiały są powodem reklamacji. Właśnie dlatego, aby nie martwić się prawidłowym procesem instalacji, podczas montażu czy wymiany okna dachowego, specjaliści radzą skorzystać z gotowych zestawów izolacyjnych. Popularnym i sprawdzonym produktem jest tutaj system ciepłego montażu BDX razem z paraizolacją BBX, który oferuje marka VELUX.

Jak wygląda system ciepłego montażu VELUX?

System ciepłego montażu VELUX BDX kupuje się na wymiar okna dachowego, a więc  mamy pewność, że wszystkie części będą dopasowane, szczelne, dzięki czemu do budynku nie przeniknie zimno i wilgoć. Oprócz tego, proces zakupu jest bardzo uproszczony, bo wystarczy, że podamy model okna.

Na zestaw składają się 3 elementy:

  1. Rama izolacyjna BDX ze spienionego polietylenu – idealnie przylega do okna i ociepla jego zewnętrzne powierzchnie.
  2. Wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX – ma postać specjalnej harmonijki. Trzeba rozwinąć ją wokół okna, co zapewni szczelność i ochronę przed wilgocią i wiatrem od strony dachu.
  3. Teleskopowa rynna odwadniająca – jej zadaniem jest odprowadzenie wilgoci, która może pojawić się pod pokryciem dachowym.

Okno dachowe VELUX GLL BAT materiały budowlaneW montażu może pomóc również sprzedawana osobno wokółokienna paroizolacja BBX. Stworzona jest z mocnej folii, która nie przepuszcza wilgoci. Jej rolą jest szczelne połączenie okna dachowego z izolacją przeciwwilgociową pomieszczenia.

Okna dachowe – 20 lat gwarancji od VELUX

Decydując się na zamontowanie okien z systemem ciepłego montażu, dostajemy gwarancję energooszczędności i komfortu. Zalety takiego rozwiązania to eliminacja strat ciepła i zjawiska kondensacji. Oznacza to, że system pozwala uzyskać nawet 3 stopnie Celsjusza wyższą temperaturę wewnętrznej powierzchni okna. System ciepłego montażu BDX to również możliwość przedłużenia gwarancji na okno dachowe o 20 lat! Trzeba jedynie zarejestrować zakup w ciągu dwóch lat na stronie internetowej velux.pl.

BAT materiały budowlane okna dachowe VeluxPomoc doradców BAT

Klienci, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat systemów VELUX oraz dostać indywidualną wycenę, mogą skontaktować się z oddziałem BAT. Czekają tam na nich fachowcy, którzy wspierają w wyborze najlepszych rozwiązań.

Zobacz również: