Gdańsk Południe – Borkowo

0
2316
Borkowo osiedle kasztanowe Necon

Borkowo – lokalizacja

Borkowo to miejscowość położona w powiecie gdańskim i mimo, że znajduje się w gminie Pruszcz Gdański,  kojarzona jest najczęściej z Gdańskiem Południe. Wiąże się to z lokalizacją wsi – blisko drogi wojewódzkiej nr 222, a także obwodnicy Trójmiasta S6 i Południowej obwodnicy Gdańska S7 ( węzeł drogowy Gdańsk Południe).

Wieś jest siedzibą sołectwa Borkowo, a w jego skład wchodzi także miejscowość Głębokie.  Po sąsiedzku mamy gdańskie osiedla – Lipce  oraz Maćkowy. Zdarza się, że Borkowo nazywane jest zamiennie Borkowem Łostowickim. Wynika to z historii – do 31 grudnia 2002 wieś formalnie nosiła taka nazwę.  Od 1975 do 1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa gdańskiego.

Borkowo – zmiany i inwestycje

W ciągu ostatnich  kilku lat Borkowo przechodzi prawdziwą metamorfozę – rozwija się lokalna infrastruktura i realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe.

Ze względu na atrakcyjną lokalizację – blisko centrum, ale jednocześnie z zachowaniem kameralnego, sielskiego klimatu – miejscowość przyciąga deweloperów i nowych mieszkańców. W Borkowie nie brakuje sklepów, punktów usługowych czy placówek medycznych. Działa tu również zespół szkolno – przedszkolny, co zachęca do  osiedlenia rodziny z dziećmi.

Gdańsk Południe Necon DeweloperOd 2018 roku Borkowo ma swój zbiornik retencyjny, który zabezpiecza wieś przed podtopieniami. Dzięki niemu możliwe są także inwestycje drogowe, które wcześniej były wstrzymane ze względu na brak miejsca na wody opadowe. Przebudowy doczekały się już ul. Akacjowa oraz Kasztanowa. W ramach prac powstały także ścieżki pieszo rowerowe, miejsca postojowe, przejścia dla pieszych oraz 4 perony przystankowe.

Borkowo – osiedla

Borkowo to także  nowe osiedla, cieszące się coraz większym zainteresowaniem potencjalnych nabywców.

Na szczególną uwagę zasługują:

Osiedle Kasztanowe – deweloperem jest firma NECON Deweloper. Mamy tu do dyspozycji 3 kameralne budynki w najwyższym standardzie. Łącznie jest to 195 mieszkań – 2,3,4,5 pokojowych o powierzchni od 38 do 95 m2. Lokale na parterze łączą się z dużymi ogrodami, a te na wyższych kondygnacjach dają dostęp to przestronnych balkonów i tarasów. Komunikację między piętrami ułatwia cichobieżna winda, a dodatkowym udogodnieniem są komórki lokatorskie i podziemny garaż.

Mieszkania Gdańsk Południe dla młodych rodzin Necon deweloper 4Osiedle Kasztanowe Necon Deweloper Necon Deweloper Gdańsk PołudnieBorkowo Osiedle Kasztanowe Necon

Atutem inwestycji jest dostęp do pobliskich terenów rekreacyjnych (plac zabaw, miejsce do sąsiedzkiej integracji  w cieniu kasztanowców), a także rozbudowana pobliska infrastruktura.

Ostatnie mieszkania dostępne w sprzedaży!

Na sprzedaż zostało już ostatnie mieszkanie o powierzchni 67,5 m2. Posiada ogród o pow. całkowitej 50 m2 i już dziś jest gotowe do odbioru. Do mieszkania należy komórka lokatorska oraz klient ma możliwość kupna miejsca parkingowego w hali garażowej.

Osiedle Cytrusowe – deweloper to firma Euro Styl.  Na inwestycję składa się 21, czterokondygnacyjnych budynków.  W większości z nich mamy 23 lokale mieszkalne – 2 i 3 pokojowe. Do mieszkań na parterze przylegają przydomowe ogródki, a na wyższych piętrach mieszkańcy mają do dyspozycji balkony. Przestrzeń wspólną pomiędzy budynkami zajmują zielone skwery i przestrzeń do rekreacji. W pobliżu funkcjonują sklepy, poczta, przedszkole, salony kosmetyczne i kluby fitness.

–  Osiedle Nowy Horyzont – osiedle dewelopera Euro Styl zlokalizowane przy ul. Harmonijnej. Jest to dokładnie 12 mieszkań dwupokojowych, 35 mieszkań trzypokojowych oraz 3 mieszkania czteropokojowe.

Osiedle znajduje się na granicy Gdańska Łostowic i Borkowa. Wokół znajduje się dużo zieleni – Lasy Otomińskie, a także sklepy, poczta, szkoła, przedszkole, restauracje, klub fitness. Osiedle dostosowane jest do potrzeb najmłodszych – nie brakuje placów zabaw i miejsc do rekreacji.

Domy przy ul. Poziomkowej –  deweloperem jest firma Defis. Jest to osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Zlokalizowane jest na granicy Gdańska i Borkowa. Mieszkańcy mogą korzystać z lokalnej infrastruktury – sklepów, przedszkola, szkoły, punktów usługowych – restauracji i klubów fitness. Osiedle jest kameralne, a do każdego mieszkania przynależy  naziemne miejsce postojowe.

Borkowo komunikacja

Wraz z budową nowych osiedli rozwija się też tutejsza komunikacja.

Kursują  linie autobusowe, m.in.: 113, 213, 262.

Przemieszczanie się ułatwia także rozbudowa lokalnych dróg oraz dostęp do drogi wojewódzkiej nr 222,  obwodnicy Trójmiasta S6 i Południowej obwodnicy Gdańska S7.