Gdańsk Południe – przegląd najnowszych inwestycji

0
1934
wolne miasto
wolne miasto

Gdańsk Południe inwestycje mieszkaniowe

Południowa część Gdańska jako obszar z jednej strony położony blisko centrum miasta, z drugiej w pięknym otoczeniu, wśród lasów, łąk i jezior, stała się ulubionym terenem dla inwestorów. Uroki Gdańska Południe, ze względu na jego malownicze położenie oraz dobrą komunikację, docenia coraz więcej młodych osób szukających swojego wymarzonego mieszkania.

W ciągu kilku ostatnich lat, pola i łąki oraz słabo zalesione tereny, które wypełniały znaczną część krajobrazu tej części miasta, zamieniły się w nowoczesne osiedla. Przystępne ceny lokali sprawiają, że zainteresowanie potencjalnych mieszkańców wciąż rośnie, a domów przybywa.

Dodatkowym atutem są  realizowane już plany dotyczące rozbudowy dróg oraz utworzenia nowych linii komunikacyjnych. Wybór mieszkań jest naprawdę duży, a spośród nowych inwestycji, na szczególną uwagę zasługują:

Gdańsk Południe nowe mieszkania:

Osiedle Kasztanowe to mieszkania 2-5 pokojowe o powierzchni od 38 do 95 m2-  wszystkie o najwyższym standardzie wykonania. Ponadto, lokale na parterze połączone są z obszernymi ogrodami o powierzchni nawet do 240 m2, a te na wyższych kondygnacjach posiadają wygodne balkony o metrażu do 9 m2 i przestronne tarasy o powierzchni do 26m2.

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon1-1024x691

Audiopolis firmy EKOLAN- również przy ulicy Guderskiego. Nowoczesne osiedle dla miłośników muzyki , na które składają się 4 budynki- BLUES, ROCK, JAZZ i SOUL. Ciekawostką są windy, w których gra muzyka. W pobliżu punkty handlowe i usługowe oraz sprawna komunikacja łącząca z centrum miasta.

Osiedle Przystań- firmy EKOLAN. Osiedle znajduje się przy ulicy Świętokrzyskiej. Jest to kompleks domków szeregowych idealnie wkomponowanych w zielone otoczenie Łostowic. Domy mają przypominać przedmieścia krajów Europy Zachodniej – cechuje je prosta forma i stonowane kolory elewacji i przestronne tarasy.

Dwa Tarasy przy ulicy Płockiej- firmy Polnord. Mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe- bardzo prosta i elegancja architektura. Osiedle otoczone mnóstwem zieleni, między budynkami atrakcje dla dzieci – place zabaw, miejsce do sąsiedzkiej integracji.

Osiedle Nowy Horyzont firmy EURO STYL – znajduje się na styku Łostowic i Pruszcza Gdańskiego, przy ulicy Współczesnej. Jest to nowoczesne osiedle z bogatym zapleczem handlowo-usługowym oraz miejscami przystosowanymi dla dzieci, czyli boiska i place zabaw. Do wyboru mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe – każde z przynajmniej jednym balkonem.

Osiedle Habenda firmy Allcon- przy ulicy Hokejowej, blisko potoku Maćkowy. Osiedle blisko centrum miasta, jednocześnie w pięknej okolicy, bardzo unikalnej pod względem krajobrazowym. Znakiem rozpoznawczym są kameralne, trzypiętrowe budynki, które idealnie współgrają z otoczeniem. Teren osiedla to powierzchnia 4 ha. Wykorzystano je do stworzenia placów zabaw dla dzieci oraz zaprojektowano małą architekturę.

osiedle habenda gdansk
Źródło: strona inwestora

Osiedle Talosi firmy EKOLAN – usytuowane na Ujeścisku przy ulicy Świętokrzyskiej. Sąsiaduje ze zbiornikiem wodnym Augustowska oraz terenami zielonymi i rekreacyjnymi. Budynki zaprojektowane są w stylu skandynawskim-proste i eleganckie- mają białe elewacje i grafitowe dachy.

Osiedle Słoneczne Wzgórza, gdzie również deweloperem jest firma EKOLAN. Usytuowane  na Ujeścisku przy ulicy Warszawskiej i Kołodzieja. Nowoczesne budynki komponują się z morenowym krajobrazem. Do użytku oddanych jest już 7 budynków, park i place zabaw. W trakcie budowy są 3 kolejne budynki.

Osiedle Wolne Miasto dewelopera Eco znajduje się przy ulicy Cedrowej niespełna 4 km od centrum Gdańska w otoczeniu łąk, lasów i starego sadu. Część inwestycji – budynki pięciokondygnacyjne została oddana do użytku już w 2016r.

Gdańsk Południe inwestycje na Jasieniu

Jasień Park firmy Margo przy ulicy Aleksandry Gabrysiak to łącznie 5 kameralnych budynków czterokondygnacyjnych z mieszkaniami jedno, dwu, trzy oraz czteropokojowymi. Osiedle jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta. Można tam dojechać ulica Kartuską. Mieszkańcy mają dostęp do zaplecza handlowo-usługowego Jasienia oraz Szadółek.
Osiedle Pięciu Mostów firmy Solidin Polska- usytuowane na Szadółkach przy ulicy Stężyckiej w cichej spokojnej okolicy, blisko jeziora Jasień, a jednocześnie dobrze skomunikowane z centrum Gdańska. Zabudowa wielorodzinna – budynki trzykondygnacyjne.
Osiedle Lawendowe Wzgórza – deweloperem jest firma Robyg. Osiedle znajduje się na Szadółkach przy ulicy Jabłoniowej- powstaje od 2009 roku. Od tego czasu oprócz budynków mieszkalnych powstała strefa fitness dla aktywnych, place zabaw dla dzieci oraz pawilon handlowo-usługowy. Planowana jest również budowa linii tramwajowej, która  znacznie usprawni komunikację.
Wróbla Staw– deweloper Inpro. Osiedle przy ulicy Jasieńskiej/ Bażantowej o zabudowie jednorodzinnej, wielorodzinnej i szeregowej. Niska, kameralna zabudowa idealnie komponuje się z naturalną zielenią.  Na terenie osiedla znajdują się boiska i place zabaw.

Gdańsk Południe inwestycje na Chełmie

Cztery Pory Roku – przy ulicy Olimpijskiej, Tenisowej i Żeglarskiej deweloperem jest firma Hanza. Osiedle w budowie do końca 2015 roku to ciekawy rejon, obfitujący w zieleń oraz tereny rekreacyjne, który tworzą budynki wielorodzinne, szeregowe oraz jednorodzinne. W pobliżu rozbudowana sieć handlowo-usługowa.
Osiedle Vivaldiego firmy Muralpol przy ulicy Niepołomnickiej. Są to trzykondygnacyjne budynki rozmieszczone w okolicy lasów, jezior i szlaków rowerowych. W pobliżu jest wiele punktów handlowo- usługowych, punktów medycznych, szkół oraz linia tramwajowa usprawniająca komunikację.

Gdańsk Południe inwestycje
Źródło: strona inwestora

Osiedle Promienne firmy Inwesting- znajduje się dokładnie na Oruni Górnej przy ulicy Małomiejskiej. Jest to osiedle o zabudowie szeregowej i wielorodzinnej – budynki trzypiętrowe z ogródkami i balkonami – wszystkie wyposażone w windy.
Osiedle Cieszynka 2, gdzie również deweloperem jest firma Inwesting. Znajduje się ono na Chełmie przy ulicy Ptasiej. Są to dwa trzypiętrowe budynki wielorodzinne z miejscami parkingowymi, placami zabaw i pomysłowo zaprojektowaną zielenią. Osiedle zostanie oddane do użytku pod koniec 2015 roku.
Jak widać Gdańsk Południe to połączenie nowoczesności i funkcjonalności z oryginalnym klimatem, ciszą oraz naturalnym pięknem przyrody.

Różnorodność zabudowy, lokalizacji oraz cen sprawia, że jest to obszar, który wszyscy powinni wziąć pod uwagę w poszukiwaniach mieszkania.

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie ułatwi Państwu wybór!