Jak dbać o sznurówki, żeby służyły nam jak najdłużej?

0
898
Elastyczne sznurowadła Hickies

Kupując obuwie zwykle dostajemy informacje od sprzedawcy jak o nie dbać. Przykładowo, buty skórzane należy pastować specjalną pastą, zamszowe najlepiej przecierać wilgotną szmatką, a materiałowe można prać ręcznie.

Nie zapominajmy, że buty to także sznurowadła, które również się brudzą i trzeba regularnie je czyścić. Pastowanie czy przecieranie wilgotną ścierką to często za mało, a większości butów nie można prać w pralce, dlatego jedynym skutecznym sposobem jest wyjęcie sznurówek i wypranie ich osobno, żeby dokładnie pozbyć się kurzu i brudu.

Gumowe sznurowadła HickiesNajwygodniej będzie wyprać sznurówki w pralce w temperaturze 30 – 40 stopni, tak aby mieć pewność, że się nie skurczą i nie zniszczą. Żeby uniknąć ich splątania, warto włożyć je wcześniej do bawełnianego woreczka. Można je także wyprać ręcznie.

Warto również zastanowić się nad zakupem sznurowadeł silikonowych, których nie trzeba prać. Dzięki materiałowi, z którego są wykonane, wystarczy przepłukać je wodą i już są czyste.

Sznurówki silikonowe mają wiele innych zalet. 

  • Po pierwsze – nie trzeba ich za każdym razem wiązać i poprawiać – wystarczy jednorazowo „zamontować” je w butach.
  • Po drugie – są elastyczne – nie powodują ucisku na grzbiecie stopy, ani bolesnych otarć, co niestety zdarza się w przypadku tradycyjnych sznurowadeł.
  • Po trzecie – dostosowują się do ruchu i kształtu stopy, nawet podczas intensywnego ruchu. Jest to ważne szczególnie wśród biegaczy i osób preferujących aktywny styl życia.
  • Po czwarte – pasują do wielu rodzajów obuwia. Można wybierać w  szerokiej gamie kolorów, dzięki czemu z łatwością dopasujemy je do swojej garderoby. W ofercie znajdziemy nawet modele z kryształkami Swarovskiego, dla osób stawiających na elegancję.

Sylikonowe sznurówki Hickies dla dzieciOprócz łatwego czyszczenia, sznurowadła silikonowe są bardzo łatwe w zakładaniu. To  funkcjonalne rozwiązanie, wygodne zarówno dla sportowców, ale także dzieci i seniorów – czyli osób, które mają problem z każdorazowym wiązaniem sznurówek. Dla najmłodszych, system zapięć został zaprojektowany tak, aby czynność była jeszcze łatwiejsza i nie wymagała pomocy dorosłych. Osoby, które cenią proste i praktyczne patenty w modzie, zdecydowanie powinny wypróbować ten produkt.