Gdańsk Południe – poznaj możliwości aktywnego wypoczynku w tej części miasta

0
3147
running 573762 640 e1495451483138
running 573762 640 e1495451483138

Południowa część Gdańska z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej. Nowo powstające osiedla, bogata infrastruktura, wiele podejmowanych inwestycji – wszystko to przyciąga rodziny szukające swojego wymarzonego domu lub mieszkania.

Nowe mieszkania Gdańsk Osiedle Kasztanowe

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-8-1024x771

Oprócz atrakcyjnych lokali, bliskości punktów handlowo – usługowych, przedszkola, szkoły, placówek medycznych i innych ważnych miejsc, Gdańsk Południe to również okolica dająca mnóstwo możliwości aktywnego spędzania czasu. W okolicy znajduje się wiele siłowni i klubów fitness, a także basen.

Aktywne spędzanie czasu – siłownie, kluby fitness, basen.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

Mieszkańcy mogą skorzystać m.in. z:

  • Good Luck Club’u, Dojo Kosodan czy Fitness Clubu na Jasieniu,
  • Tiger Gym, FORFIT, Fit Med salon oraz basenu MOSiR na Chełmie,
  • City Fitness Gdańsk Południe, Body&Mind Fitness Club i NH Fitness w Ujeścisku- Łostowicach.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

Doskonałe tereny na piesze i rowerowe wycieczki oraz poranny jogging.

Południowa część miasta to także idealne tereny na piesze i rowerowe wycieczki oraz poranny jogging. Mimo, że osiedla Gdańska Południe położone są blisko centrum, okolice mają swój wiejski urok. Łąki, lasy i zbiorniki wodne – Jezioro Jasień, Potok Oruński zachęcają do spacerów i aktywności na świeżym powietrzu.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

Piękne położenie wykorzystują organizatorzy licznych imprez sportowych – jedną z nich jest Parkun Gdańsk Południe. Jest to odbywający się w każdą sobotę bieg na 5 km. Miejsce imprezy to alejka wokół zbiorników retencyjnych Świętokrzyska I i Świętokrzyska II.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

Baza wypadowa na Kaszuby – mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Południowa część Gdańska to także świetna baza wypadowa na Kaszuby, w których nie brakuje atrakcji dla dzieci i dorosłych. Liczne muzea, punkty widokowe, jeziora, Zoo, parki, ścieżki rowerowe, sprawiają, że nie sposób się tu nudzić. Turystów i okolicznych mieszkańców przyciąga również lokalna kuchnia. Istnieje wiele tras, którymi można dostać się stąd na Kaszuby. Można np. kierować się w stronę Kowal, przez Kolbudy aż do Przywidza lub Łapina.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

Pomorska kolej metropolitalna

Dla tych, którzy chcą pospacerować lub pojeździć rowerem po kaszubskich terenach jest również wygodna opcja podróży Pomorską Koleją Metropolitalną. Przystanek w Gdańsku Południe znajduje się dokładnie na Jasieniu.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

Dzięki wygodnemu połączeniu, bardzo szybko możemy dostać się na Kaszuby i z powrotem do Gdańska. Bliska odległość do Centrum sprawia, że można dostać się tu na dwóch kółkach w bardzo krótkim czasie – w planach jest wybudowanie wygodnych ścieżek rowerowych.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

Miejsca rekreacyjne dla wszystkich – place zabaw dla dzieci, sprzęty do ćwiczeń dla dorosłych.

swing-2180703_640

Inne formy aktywności daje nowoczesna infrastruktura wewnątrz osiedlowa. Na terenie nowych inwestycji powstają nie tylko place zabaw dla dzieci, ale również miejsca rekreacyjne ze sprzętami do ćwiczeń dla dorosłych. Ułatwia to sąsiedzką integrację oraz zachęca do codziennej aktywności.

nowe-mieszkania-gdansk-hiszpanskie

Dynamiczny rozwój Gdańska Południe i dbałość o wygodę obecnych oraz przyszłych mieszkańców, sprawiają, że miejsce to spełnia oczekiwania nowoczesnych, preferujących zdrowy styl życia osób. Wybierając swoje wymarzone „M” warto wziąć pod uwagę również ten aspekt.

www.necon.com.pl/