Poznaj zalety drewnianych domów szkieletowych

0
1608
Domy drewniane szkieletowe Pomorskie Gdańsk Góra 4

Planując budowę domu jednorodzinnego, możemy wybierać spośród różnych technologii w jakich ma on powstać. Jedną z cieszących się rosnącą popularnością jest technologia szkieletowa.

Domy szkieletowe Pomorskie Gdańsk Góra 4

Domy drewniane szkieletowe powstają w porównaniu do tradycyjnych murowanych budynków, znacznie szybciej.  Wzniesienie takiego domu trwa ok. 3 miesięcy. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że można je łatwo „modelować”, czyli np. dobudować pomieszczenie.

Domy drewniane Gdańsk Pomorskie

Bardzo ważnym atutem w tego rodzaju budownictwie jest również lekkość konstrukcji. Dzięki temu firmy, które zajmują się ich tworzeniem, mogą przygotować całe ściany łącznie z instalacjami, a następnie przetransportować je na plac budowy. Dzięki temu, że materiały są lekkie, obniża to także na koszt ich transportu, a wiadomo, że każda oszczędność jest na wagę złota.

Domy szkieletowe Pomorskie Gdańsk Góra 3

Fakt, że domy drewniane są lżejsze niż murowane sprawia, że nie wymagają one szerokich fundamentów. Do ich budowy wystarczające będą bloczki z betonu komórkowego, które oczywiście trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed wilgocią i utratą ciepła.

Domy szkieletowe Pomorskie Gdańsk Góra 2

Ciepło – to kolejna zaleta drewnianych domów szkieletowych.  Izolacja termiczna, którą pokrywa się ściany gwarantuje wysoki współczynnik ciepła, co sprawia, że tego typu budynki są dwa razy cieplejsze niż przewidują normy.

Domy szkieletowe energooszczędne Pomorskie

Ważną w dzisiejszych czasach kwestią jest także ekologiczność rozwiązań. Domy tego typu tworzone są w większości ze zdrowych, naturalnych materiałów, które są w pełni odnawialne.

Domy szkieletowe Pomorskie Gdańsk Góra 1

Kolejna zaleta to możliwość budowania w okresie zimowym. Plusowe temperatury wymagane są jedynie przy wykonaniu fundamentów – reszta może powstawać nawet przy siarczystych mrozach. Drewniane domy szkieletowe są również bardzo wytrzymałe – mogą nam służyć nawet 200 lat!

Domy drewniane Pomorskie Gdańsk Góra 1

Osoby, które marzą o własnym domu i którym zależy na czasie oraz wszyscy, którzy chcą ekologicznych, energooszczędnych rozwiązań na lata – powinny zapoznać się z tą technologią. Jest to naprawdę dobry wybór- nie tylko w budownictwie letniskowym, ale również całorocznym.