Agencja celna, czyli najważniejsze ogniwo sprawnego transportu

0
317
Agencja Celna Gdańsk Peko

Agencje celne to instytucje współpracujące z Urzędem Celnym. Ich podstawowym zadaniem jest wspieranie przedsiębiorstw, które importują i eksportują towary z kraju. Specjaliści branży mają swoje biura m.in. w pobliżu portów morskich. 

Jednym z obowiązków pracowników agencji celnych jest obsługiwanie międzynarodowego ruchu towarów. Ich zadania reguluje Kodeks Celny. Dokument wskazuje, że rolą agencji jest pośredniczenie między podmiotami gospodarczymi w zakresie przywozu i wywozu towarów z kraju. Ważne są też inne działania, które prowadzone są z krajową administracją celną. 

Spedycja morska Gdansk Peko transport morski Gdynia 2

PEKO Agencja Celna Gdynia

Do najbardziej uznanych agencji celnych w Polsce należy PEKO. Instytucja działa w Polsce od 1991 roku. Jej eksperci posiadają szeroką wiedzę i doświadczenie w pracy agentów celnych nabytą poprzez wieloletnią praktykę w tej branży. 

Pracownicy PEKO dokonają w naszym imieniu odprawy celnej we wszystkich procedurach celnych w Urzędach Celno-Skarbowych właściwych miejscowo dla siedziby naszych oddziałów, w tym z zastosowaniem procedur uproszczonych. Agencja oferuje także inne usługi:

  • odprawy przesyłek w obrocie pocztowym,
  • przygotowanie wszelkich dokumentów określonych przepisami celnymi i wymaganych przez administrację celną,
  • możliwość skorzystania z naszych zabezpieczeń długu celnego jako zapłaty należności celnych za pośrednictwem PEKO,
  • dokonanie odprawy celnej z zastosowaniem procedury uproszczonej oraz umożliwienie importerom rozliczenie podatku VAT w deklaracji podatkowej,
  • usługi w zakresie przygotowywania i składania deklaracji statystycznych Intrastat.

Agencja Celna Gdynia transport drogowy

Eksperci PEKO zawsze posiadają bieżące informacje dotyczące regulacji celno-podatkowych. Dzięki temu są odpowiednimi specjalistami w zakresie oferowanych usług. Wybierając właśnie tę agencję, zyskujemy pewność zlecenia usług najlepszym osobom w branży. To gwarantuje nam zaoszczędzenie czasu i konieczności zapoznania się z wieloma skomplikowanymi przepisami.

Agencja celna PEKO kontakt

 

Firma spedycyjna Peko Gdansk transport morski Gdynia 2

ul. Miałki Szlak 4/8
80-717 Gdańsk
tel.: +48 58 323 88 88
fax: +48 58 323 88 11
e-mail: office@peko.pl