Najlepsze sklepy ze zdrową żywnością

0
3876
bio sklep ze zdrową żywnością Tobio 8

Zainteresowanie zdrową żywnością i naturalnymi preparatami prozdrowotnymi z roku na rok rośnie. Chociaż niektórzy myśleli, że to chwilowa moda, obserwacje producentów i sprzedawców eko produktów mówią co innego. Klientów chcących dbać o swoją dietę, a co za tym idzie ogólną kondycję, przybywa. Wzrost ten widoczny jest szczególnie w dużych miastach takich jak chociażby Gdańsk. 

Bio sklep ze zdrową żywnością

Sklepy zielarskie, punkty ze zdrową żywnością czy bio kosmetykami rosną jak grzyby po deszczu także w miejscach, w których powstają nowe osiedla i rozbudowuje się lokalna infrastruktura. Do niedawna eko asortyment dostępny był najczęściej w centrum miasta lub najbardziej popularnych dzielnicach takich jak Wrzeszcz.

Dzisiaj wybór jest znacznie większy, przybywa sklepów internetowych z bio produktami, dzięki czemu z łatwością można zrobić zakupy nie wychodząc z domu. Ci, którzy wolą tradycyjne „buszowanie” niż „shopping online” mogą wybierać spośród coraz większej liczby sklepów stacjonarnych.

bio-sklep-ze-zdrowa-zywnoscia-tobio-1

Również mieszkańcy południowej części Gdańska mają coraz większy wybór eko punktów w swojej okolicy. Oprócz małych sklepików, zdrową żywność z certyfikatami „bio” można tu kupić w dobrych marketach takich jak np. „Piotr i Paweł”.

Znajdują się tu specjalne działy z żywnością ekologiczną, produktami bezglutenowymi, wegańskimi i asortymentem dla diabetyków. Gdańsk Południe ma aż 3 takie markety- na Ujeścisku przy ulicy Nieborowskiej 8, na Chełmie – ul. Cieszyńskiego 1a i Szadółkach- ul. Przywidzka 9.

Sklep ze zdrową żywnością

bio-sklep-ze-zdrowa-zywnoscia-tobio-12

Ponadto, do zdrowych zakupów zachęcają lokalne sklepy takie jak:

  • EcoSmaki na Ujeścisku przy ul. Nieborowskiej 10, lok. 14. Jak sama nazwa wskazuje, można tu nabyć żywność ekologiczną, a także kosmetyki, środki czystości i suplementy diety.
  • ecoRecepta- sklep w pobliżu Gdańska Południe w dzielnicy Piecki Migowo, czyli Morena. Dokładny adres to ul. Heleny Marusarzówny 2 lok. 35.

bio-sklep-ze-zdrowa-zywnoscia-tobio-14

Podobnie jak w poprzednim punkcie, można wybierać tu w bardzo bogatym asortymencie bio produktów żywności, kosmetyków, suplementów, karm dla zwierząt, nawozów do roślin, a także czasopism i sprzętów takich jak wyciskarki do soków.

  • ZdrowoJesz – kolejny sklep z eko żywnością. Tym razem na gdańskim Chełmie przy ulicy gen. Kazimierza Sosnkowskiego 7/U1. Miejsce wyróżnia się bogatym asortymentem i przystępnymi cenami.

bio-sklep-ze-zdrowa-zywnoscia-tobio-16

Oprócz sklepów spożywczych Gdańsk Południe i okolice oferuje mieszkańcom produkty zielarsko – medyczne w bardzo dobrze zaopatrzonych punktach stacjonarnych. Najbardziej znane to:

  • Natura – sklep zielarsko – medyczny na Morenie przy ul. Janusza Kusocińskiego 8. Znajdziemy tu miody, przyprawy, kosmetyki naturalne i wiele innych zdrowych produktów w dobrej cenie.
  • Aloes. Sklep zielarsko- medyczny na Chełmie przy ul. Cieszyńskiego 36, lok. 51. Można kupić tu lecznicze zioła, herbaty, naturalne kosmetyki i wyroby medyczne oparte na tradycyjnych recepturach i najwyższej jakości naturalnych składnikach.

Bio sklep ze zdrową żywnością

bio-sklep-ze-zdrowa-zywnoscia-tobio-9

Jak widać południowa część Gdańska wraz z rozbudową lokalnej infrastruktury, powstawaniem nowych osiedli i punktów handlowo – usługowych, uwzględnia ogólnie panujące trendy i zdrową „modę”.

Dostępność sklepów cieszących się dużym powodzeniem wśród zwolenników zdrowego stylu życia to dla wielu obecnych i przyszłych mieszkańców ważny aspekt i niewątpliwy atut ułatwiający wybór miejsca zamieszkania.

Podobnych punktów w tej okolicy z pewnością będzie przybywać, dlatego warto śledzić aktualne informacje na temat rozbudowy lokalnej infrastruktury.

Polecamy:

Pizza Kraków dowóz
Ziołowa apteka internetowa