Najchętniej wybierane uczelnie niepubliczne w Trójmieście

0
2167
studia Gdynia wsaib
studia Gdynia wsaib

Wybór kierunku studiów to jedna z ważniejszych decyzji przed jaką każdego roku stają młodzi ludzie. Planowanie ścieżki rozwoju i późniejszej kariery, rozpoczyna się już w liceum i coraz więcej osób bardzo świadomie podchodzi do tego tematu.

Z każdym rokiem uczelnie wyższe poszerzają swoją ofertę o nowe kierunki studiów, dostosowując się do dynamicznie rozwijającego się rynku pracy oraz potrzeb i zainteresowań przyszłych studentów. Szczególnie bogatą ofertę edukacyjną przedstawiają uczelnie niepubliczne i właśnie one cieszą się coraz większym zainteresowaniem absolwentów szkół średnich.

Uczelnie wyższe

wsaib-uczelnie-wyzsze-gdynia

Wśród najchętniej wybieranych i najlepiej ocenianych szkół wyższych w Trójmieście znajdują się m.in:

  • Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku,
  • Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku,
  • Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku,
  • Polsko- Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku.

gdynia-studia-wsaib

Od kilku lat synonimem prestiżu i wysokiego poziomu nauczania są również uczelnie wyższe w Gdyni. Tutaj także wybór bardzo często pada na Wyższą Szkołę Bankową.

Oprócz tego dużą popularnością cieszy się Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej. Na pierwszym miejscu jednak, od dłuższego czasu znajduje się Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego.

Studia magisterskie Gdynia

studia-gdynia-wsaib

Na naukę w WSAiB decydują się zarówno maturzyści chcący podjąć studia magisterskie w Gdyni, ale także absolwenci szkół wyższych, którym zależy na zdobyciu specjalistycznej wiedzy i poszerzeniu swoich kompetencji.

Z tego właśnie powodu, szczególnym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe w Gdyni. Uczelnia Kwiatkowskiego to aż 17 kierunków studiów podyplomowych oraz bardzo prestiżowe i perspektywiczne Studia MBA Project Management, umożliwiające zdobycie kilkunastu międzynarodowych certyfikatów branżowych.

wsaib-studia-gdynia

Oprócz reprezentujących wysoki poziom uczelni wyższych w Gdyni, bardzo często wybierane są szkoły w Sopocie. Tu zdecydowanie przoduje SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny. Nieco dalej w rankingach są Europejska Szkoła Wyższa w Sopocie oraz Sopocka Szkoła Wyższa.

podyplomowe-studia-gdynia-wsaib

 

Trójmiasto to ponad 20 niepublicznych szkół wyższych, które w wielu przypadkach dorównują poziomem Uniwersytetowi Gdańskiemu czy Politechnice i innym uczelniom państwowym.

Studia podyplomowe Gdynia

wyzsze-uczelnie-gdynia-wsaib

Statystyki wskazują, że osoby myślące o karierze międzynarodowej – szczególnie w popularnej ostatnio branży marketingu i zarządzania projektami najchętniej decydują się na studia magisterskie oraz studia podyplomowe na uczelniach wyższych w Gdyni.

uczelnie-wyzsze-gdynia-wsaib

W dziedzinie psychologii wciąż przoduje SWPS w Sopocie, natomiast finanse i zarządzanie zdominowane są przez studentów WSB w Gdańsku.