Maska antysmogowa na rower

0
1752
maski antysmogowe na rower przeciwsmogowe respro 4
maski antysmogowe na rower przeciwsmogowe Respro

Jazda na rowerze dla wielu nie kończy się po sezonie. Niektórzy przez cały rok używają dwóch kółek jako środka transportu do pracy albo po prostu regularnie trenują. Taki codzienny wysiłek to z  pewnością wiele korzyści dla naszego zdrowia – pod warunkiem oczywiście, że nie wdychamy spalin.

Z tym niestety może być gorzej, ponieważ stan powietrza w wielu miastach Polski z roku na rok jest coraz słabszy. Nie jest też tajemnicą, że zanieczyszczenia, którymi oddychamy są dla nas bardzo szkodliwe.

Smog, o którym tak często się dziś mówi, może być przyczyną dolegliwości układu oddechowego, ale także problemów z sercem, naczyniami, nie mówiąc o zwiększonym ryzyku zachorowania na nowotwory złośliwe. Na szczęście istnieją sposoby, żeby uchronić się przed szkodliwymi skutkami smogu. Jednym z nich jest używanie specjalnych masek antysmogowych. 

Dobrej jakości maski dostosowywane są do potrzeb rowerzystów z całego świata. Zależnie od warunków, w których jeździmy, możemy dobrać maskę antysmogową dostosowaną do konkretnej temperatury, charakteru środowiska i stylu jazdy.

Maseczka antysmogowa Respro

Producenci znanych marek – np. Respro mają spory asortyment dla cyklistów.  Każdy model to idealna filtracja i nie stwarzająca oporów wentylacja. Oprócz tego maski gwarantują komfort noszenia poprzez świetne dopasowanie do twarzy.

Dobrym wyborem dla fanów sportowych emocji są maski Sportsta i Ultralight tej marki. Pozwalają one na ekstremalna jazdę, zapewniają komfort i nieskrępowanie oraz swobodny przepływ powietrza.

Do jazdy po zanieczyszczonym mieście, dedykowany jest model Techno.  Połączenie filtrów Hepa – Type i DACC zapewnia prawie 100% ochronę przed oparami, gazami i nawet submikronowymi pyłkami. Dobrym wyborem do jazdy w nocy będzie z kolei maska Nitesight, ponieważ laminowana jest odblaskowym materiałem, który zapewnia nam widoczność i bezpieczeństwo.

Wszystkie wymienione maski firmy Respro są wyposażone w wymienne filtry, a ich żywotność to ok. 69 godzin jazdy. Zużyte filtry można wymienić na dowolne inne produkty Respro, ponieważ są w pełni kompatybilne z każdym typem maski.

Maska do biegania Respro maska antysmogowa

Jak widać wybór masek antysmogowych dla rowerzystów jest szeroki, nawet w obrębie jednej marki. Osoby, które poruszają się po zakorkowanych aglomeracjach z pewnością powinny wypróbować ich działanie – szczególnie w okresie zimowym, często bezwietrznym, kiedy jakość powietrza pogarsza się przez sezon grzewczy.