Osiedle Kasztanowe – kameralny klimat i samowystarczalna infrastruktura

0
3331
Nowe mieszkania Gdańsk Południe Borkowo Kowale deweloper Necon 1024x749
Nowe mieszkania Gdańsk Południe Borkowo Kowale deweloper Necon 1024x749

Osoby planujące zakup mieszkania często zastanawiają się jaka lokalizacja będzie dla nich lepsza – centrum czy osiedle oddalone od wielkomiejskiego zgiełku? I chociaż pierwsza opcja zachęca bliskością kin, teatrów czy pubów, to na pewnym etapie życia, kiedy mamy rodzinę i dzieci, inne udogodnienia zaczynają być ważne.

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-7-1024x705

 

Liczy się wtedy dystans do przedszkola, szkoły, przychodni lub dobrze zaopatrzonego sklepu i apteki. Z tego powodu coraz częściej wybierane są osiedla nieco oddalone od centrum, za to wyposażone w samowystarczalną infrastrukturę, dzięki której możemy uniknąć wycieczek „do miasta” w celu załatwienia codziennych spraw.

Nowe mieszkania Gdańsk Osiedle Kasztanowe

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-8-1024x771

Jednym z takich miejsc jest Osiedle Kasztanowe  położone w południowej części Gdańska. Inwestorem jest deweloper NECON, który stworzył kameralne osiedle, na kształt samowystarczalnej enklawy.

W okolicy znajduje się Fashion House Outlet Centre oraz Morski Park Handlowy, w skład którego wchodzą: OBI, JULA, Carrefour, Media Expert oraz pasaż z punktami spożywczymi i usługowymi. Niedaleko można zrobić zakupy w Centrum Kowale.

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-5-1024x749

Są również miejsca dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. W pobliżu m.in. siłownia i fitness club Tiger Gym. W okolicy nie brakuje przedszkoli, szkoły podstawowej i gimnazjum, a do dyspozycji mieszkańców jest także nowoczesna przychodnia Clinica Vitae. Na samym osiedlu dzieci mogą korzystać z placu zabaw, a dorośli z miejsc rekreacyjnych sprzyjających sąsiedzkiej integracji.

Osiedle Kasztanowe – Nowe mieszkania Gdańsk Południe

nowe-mieszkania-gdansk-poludnie-borkowo-kowale-necon-deweloper-4-1024x719

 

Osiedle Kasztanowe jest dobrze skomunikowane – obok postawiono przystanek autobusowy zapewniający sprawny dojazd do centrum. Plusem jest również bliskość trójmiejskiej Obwodnicy. Zdecydowanym atutem tej lokalizacji jest jednak to, że w celu załatwienia codziennych spraw, nie trzeba nigdzie jechać.

Nowe mieszkania Gdańsk – www.necon.com.pl