Szukasz firmy oferującej wynajem i sprzedaż oraz modyfikacje kontenerów? Wybierz Polkont!

0
412
modyfikacje kontenerow Polkont 2

Jeśli szukasz firmy, która zapewnia klientom obsługę kontenerową na najwyższym poziomie, świetnie trafiłeś. Poniższy artykuł zapozna Cię z idealnym kandydatem – znajdziesz w nim m.in. jego ofertę, przeprowadzone projekty z zakresu modyfikacji kontenerów oraz uzyskane certyfikaty. O kim mowa? Mowa o Polkont – zespole specjalistów w branży kontenerów. 

Polkont – czym zajmuje się firma? 

Polkont Sp. z o.o. to firma oferująca sprzedaż i wynajem kontenerów oraz usługi z zakresu modyfikacji kontenerów. Informacje o szerszej ofercie znajdziesz nieco dalej, na razie warto dowiedzieć się czegoś o historii i ofercie Polkont.

Polkont kontenery Gdansk 3

Polkont stanowiąc część znanej grupy CHS Containergroup od 2002 roku uchodzi za rzetelnego dostawcę kontenerów. Wspomniana grupa zrzeszająca firmy z branży kontenerów ma siedzibę w Niemczech i działa na rynku od 1978 roku. Przedsiębiorstwa wchodzące w skład ugrupowania muszą spełniać ściśle określone wymogi, dzięki czemu jej członkowie słyną ze skuteczności w nawet najbardziej skomplikowanych zleceniach. Jak można przeczytać na stronie ugrupowania – dla partnerów CHS Containergroup nie istnieją słowa „nie damy rady”.

Liczne projekty przeprowadzone przez Polkont, a także kooperacja ze wspomnianą grupą pozwoliły na rozszerzenie działalności i otwarcie oddziałów w krajach europejskich takich jak Łotwa, Litwa, Estonia i Ukraina. Duże zainteresowanie marką przyciągnęło do współpracy sławne firmy takie jak Mostostal Warszawa, Veolia, Michelin, Budimex, Eurovia czy Merkor. 

Polkont kontenery Gdansk 1

Modyfikacje kontenerów Polkont – usługi o nieporównywalnej jakości

Ważną gałęzią działalności Polkont są wspomniane już modyfikacje kontenerów, czyli wszelkie działania mające na celu spełnienie potrzeb klientów oraz optymalizację funkcjonalności kontenerów. Przykładem takich działań jest serwis kontenerów Polkont, w którym wykonywane są usługi z zakresu:

 • projektowania konstrukcji stalowych obciążonych,
 • przemysłowego malowania kontenerów i konstrukcji stalowych,
 • wykonywania izolacji polimocznikowych i natryskowych pianą PUR,
 • zabezpieczania konstrukcji stalowych w aspekcie zabezpieczeń ogniowych.

modyfikacje kontenerow Polkont 1

Pozostałe usługi modyfikacji kontenerów to możliwość wykonania przeglądów CSC, „komis kontenerowy”, czyli kupowanie kontenerów od klientów oraz cięcia plazmowe. Jeśli uważasz, że potrzebujesz nieco innych działań w dziedzinie obsługi kontenerowej, poinformuj Polkont, a zespół specjalistów postara się o jak najszybsze rozwiązanie problemu. 

Kontenery na sprzedaż Polkont

Sprzedaż kontenerów – od tego właściwie zaczęła się działalność Polkont. Od początku oferta obejmuje zarówno nowe, jak i używane kontenery, które są dokładnie sprawdzane przez pracowników firmy. W rezultacie klienci otrzymują wysokiej jakości kontenery o różnym zastosowaniu. Jakim konkretnie? Produkty oferty sprzedażowej Polkont to m.in: 

 • kontenery morskie,
 • kontenery chłodnicze,
 • kontenery biurowe,
 • kontenery magazynowe,
 • kontenery budowlane,
 • kontenery techniczne,
 • kontenery socjalne, 
 • kontenery standardowe,
 • kontenery na targi i eventy,
 • kontenery sanitarne.

modyfikacje kontenerow Polkont 1

Polkont kontenery – uzyskane certyfikaty

Zarówno działania z zakresu modyfikacji kontenerów jak i ich sprzedaży/wynajmu wymagają określonych kwalifikacji. Te bez zarzutu spełniają pracownicy Polkont, co niezaprzeczalnie przekłada się na produkty końcowe. Potwierdzają to zdobyte certyfikaty oraz gwarancje bezpieczeństwa. Oto one: 

 • certyfikat systemu zarządzania środowiskiem wg ISO 14001:2015,
 • certyfikat procesów spawalniczych wg PN-EN ISO 3834-3:2007 w zakresie spawania kontenerowych konstrukcji stalowych i ich modyfikacji
 • uprawnienia w zakresie prowadzenia napraw wszystkich typów i rodzajów kontenerów stalowych z wyjątkiem zbiorników w kontenerach zbiornikowych,
 • certyfikaty uzyskane przez personel: spawacze (nadzór spawalniczy – EWE, IWE i EN ISO 9606-1) (141,135), badacze (NDT – PN-EN ISO 9712:2012., stopień 2), elektrycy (SEP), inspektorzy malowania (NACE, FROSIO – NS476), serwis klimatyzacji (SZFO/F-GAZY).

wynajem kontenerow polkont 1

Dodatkowo, aby zoptymalizować pracę i utrzymać najwyższą jakość produktów, wdrożona została zakładowa kontrola jakości produkcji stalowych elementów konstrukcyjnych wg wymagań EN 1090-2:2018 w klasach wykonania EXC1, EXC2.

Oddziały firmy Polkont – lokalizacja

Miasto, w którym firma Polkont rozpoczęła sprzedaż kontenerów jest Bydgoszcz. Z biegiem lat i rozwojem przedsiębiorstwa, działalność objęła zasięgiem niemal całą Polskę, otwierając nowe oddziały w: 

Kwidzynie, w którym dodatkowo realizowane są naprawy kontenerów ładunkowych, skomplikowane modyfikacje kontenerów, malowanie przemysłowe oraz sprzedaż osprzętu kontenerowego.

Warszawie – tutaj firma działa jako terminal kontenerowy i realizuje usługi napraw kontenerów ładunkowych.

Gdańsku, gdzie obiekt pełni funkcję self storage, mając w ofercie także wynajem powierzchni magazynowych, ekspertyzy zabezpieczeń antykorozyjnych oraz naprawy kontenerów ładunkowych i chłodniczych,

Gdyni – dostępne są tu naprawy kontenerów ładunkowych i chłodniczych.


Pozostałe lokalizacje oferujące głównie sprzedaż i wynajem oraz różnego rodzaju modyfikacje kontenerów to: Poznań, Łódź, Wrocław, Sławków i Małaszewice. 

Polkont referencje

Wysoką jakość usług potwierdziły już certyfikaty. Satysfakcję z przeprowadzonej współpracy zapewniają natomiast referencje wystawione przez partnerów Polkont. Oto wybrane oceny firmy: 

Firma DAKZ Damian Postawa

Nasza Firma DAKZ Damian Postawa z pełną odpowiedzialnością udziela naszych referencji firmie Polkont Sp. z o.o. 

Z naszej dotychczasowej współpracy firma Polkont Sp z o.o. wywiązywała się terminowo i rzetelnie. Dała poznać się jako firma profesjonalna, zorientowana na potrzeby i oczekiwanie klientów.

Mając powyższe na względzie, z całą odpowiedzialnością polecamy firmę Polkont Sp z o.o. jako, rzetelnego i profesjonalnego partnera biznesowego.

Firma Strzelbud Sp. z o.o. Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych

Firma Strzelbud Sp. z o.o. Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych współpracuje z firmą Polkont Sp. z o.o. od kilku lat realizując różne przedsięwzięcia związane z branżą kontenerową. Dotychczasowa współpraca układa się pomyślnie. Chcemy wyrazić swoje zadowolenie z wysokiej jakości produktów i usług oferowanych przez w/w firmę.

Nie warto stawiać na wątpliwych partnerów, szczególnie jeśli chodzi o duże sumy pieniędzy, a z takimi mamy najczęściej do czynienia w przemyśle kontenerowym. Warto wejść we współpracę z doświadczoną firmą, która przeprowadziła już setki projektów w tej branży – przykładem takiej firmy jest Polkont.

Polkont kontenery Gdansk 2

Polkont kontakt

UL. STARY RYNEK 15-21, LOK. 3
85-105 BYDGOSZCZ

TEL +48 55 261 03 49
+48 602 709 600
+48 664 788 061
FAX:+48 55 247 68 55
E-MAIL: BIURO@POLKONT.PL

UL. GÓRKI 3A
82-500 KWIDZYN

SPRZEDAŻ: MOB +48 533 323 802
WYNAJEM: MOB +48 690 001 256
E-MAIL: BIURO@POLKONT.PL